  • CDRH74-471MC
CDRH74-471MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH74-471MC
HK JDW NO:
738-CDRH74-471MC
Datasheet:
CDRH74-471MC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH74-471MC
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2001
  • Series
    CDRH74
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    260mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    260mA
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.01Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    7.2898mm