  • CDRH8D43NP-101NC
CDRH8D43NP-101NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH8D43NP-101NC
HK JDW NO:
738-CDRH8D43NP-101NC
Datasheet:
CDRH8D43NP-101NC
Description:
Quantity:
In Stock : 2520
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CDRH8D43NP-101NC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    900.012311mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2012
  • Series
    CDRH8D43
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    8.3mm
  • Current Rating
    800mA
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    360mOhm Max
  • Max DC Current
    800mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.3A
  • Case/Size Code
    3232
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm