  • CDRR157NP-2R0MC
CDRR157NP-2R0MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRR157NP-2R0MC
HK JDW NO:
738-CDRR157NP-2R0MC
Datasheet:
CDRR157NP-2R0MC
Step5Bar-code shipping tag
CDRR157NP-2R0MC
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.799997g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2012
  • Series
    CDRR157
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.591W 18.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    15mm
  • Current Rating
    9A
  • Inductance
    2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    7mOhm Max
  • Max DC Current
    9A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    13.4A
  • Case/Size Code
    359
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm