  • CDV30EK750JO3F
CDV30EK750JO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30EK750JO3F
HK JDW NO:
192-CDV30EK750JO3F
Package:
Radial
Datasheet:
CDV30EK750JO3F
Description:
CDV30 Series 75pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole -20/+100ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV30EK750JO3F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    CDV30
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    2.5kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    75pF
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Size Code
    7825
  • Height
    21.8mm
  • Length
    19.8mm
  • Width
    6.4mm