  • CF1JT130R
CF1JT130R
advertisement
Manufacturer No:
CF1JT130R
HK JDW NO:
762-CF1JT130R
Datasheet:
CF1JT130R
Step5Bar-code shipping tag
CF1JT130R
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.433L 4.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/ -400ppm/°C
  • Resistance
    130Ohm
  • Composition
    Carbon Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    500V
  • Diameter
    4.5mm