  • CFR-25JT-52-1R2
CFR-25JT-52-1R2
advertisement
Manufacturer No:
CFR-25JT-52-1R2
HK JDW NO:
898-CFR-25JT-52-1R2
Datasheet:
CFR-25JT-52-1R2
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.2Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CFR-25JT-52-1R2
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    -350/ +500ppm/°C
  • Resistance
    1.2Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    AMMO PACK
    FIXED RESISTOR
  • Diameter
    2.4mm