  • CFR-25JT-52-220K
CFR-25JT-52-220K
advertisement
Manufacturer No:
CFR-25JT-52-220K
HK JDW NO:
898-CFR-25JT-52-220K
Datasheet:
CFR-25JT-52-220K
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 220kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Quantity:
In Stock : 5831
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CFR-25JT-52-220K
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    0/ -700ppm/°C
  • Resistance
    220kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    AMMO PACK
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    2.4mm