  • CFR-25JT-52-360R
CFR-25JT-52-360R
advertisement
Manufacturer No:
CFR-25JT-52-360R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CFR-25JT-52-360R
Datasheet:
CFR-25JT-52-360R
Step5Bar-code shipping tag
CFR-25JT-52-360R
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2014
  • Series
    CFR
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -350/ +500ppm/°C
  • Resistance
    360Ohm
  • Composition
    Carbon Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • HTS Code
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    2.4mm