  • CFVE-A7BP-155.52TS
CFVE-A7BP-155.52TS
advertisement
Manufacturer No:
CFVE-A7BP-155.52TS
Manufacturer:
Cardinal Components Inc.
HK JDW NO:
151-CFVE-A7BP-155.52TS
Package:
6-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CFVE-A7BP-155.52TS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    CFVE
  • Size / Dimension
    0.551Lx0.354W 14.00mmx9.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCXO
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    155.52MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    100mA
  • Max Supply Current
    100mA
  • Height
    3.5052mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • Length
    13.9954mm
  • Width
    8.9916mm