  • CIM10U601NC
CIM10U601NC
advertisement
Manufacturer No:
CIM10U601NC
HK JDW NO:
703-CIM10U601NC
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 600Ohm 25% 100MHz 300mA 450mOhm DCR 0603 Paper T/R
Step5Bar-code shipping tag
CIM10U601NC
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Series
    CIM10
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Depth
    800μm
  • Current Rating
    500mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    380mOhm
  • Current Rating (Max)
    500mA
  • Impedance @ Frequency
    600Ohms @ 100MHz
  • Height
    939.8μm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    787.4μm
  • Height (Max)
    0.037 0.95mm