  • CJT120150RJJ
CJT120150RJJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT120150RJJ
HK JDW NO:
792-CJT120150RJJ
Package:
Rectangular Case
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CJT120150RJJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Rectangular Case
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    CJT, CGS
  • Size / Dimension
    7.480Lx1.575W 190.00mmx40.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Power Rating
    120W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • ELV
    Compliant
  • Lead Style
    Wire Leads
  • Number of Resistors
    1
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm