  • CJT12033RJJ
CJT12033RJJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT12033RJJ
HK JDW NO:
792-CJT12033RJJ
Package:
Rectangular Case
Datasheet:
Description:
Chassis Mount, 33Ohms, ±5%, 1kV, 120W
Step5Bar-code shipping tag
CJT12033RJJ
    13 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    7.480Lx1.575W 190.00mmx40.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    33Ohms
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    120W
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Power Rating
    120W
  • ELV
    Compliant
  • Lead Style
    Wire Leads
  • Number of Resistors
    1
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm
  • Length
    190mm
  • Width
    20mm