  • CJT20033RJJ
CJT20033RJJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT20033RJJ
HK JDW NO:
792-CJT20033RJJ
Package:
Rectangular Case
Datasheet:
Description:
Chassis Mount, 33Ohms, ±5%, 1kV, 200W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CJT20033RJJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    33Ohms
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    200W
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Power Rating
    200W
  • ELV
    Compliant
  • Lead Style
    Wire Leads
  • Number of Resistors
    1
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height
    60mm
  • Height Seated (Max)
    1.181 30.00mm
  • Length
    165mm
  • Width
    30mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Rectangular Case
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    CJT, CGS
  • Size / Dimension
    6.496Lx2.362W 165.00mmx60.00mm
  • Tolerance
    ±5%