  • CJT200470RJJ
CJT200470RJJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT200470RJJ
HK JDW NO:
792-CJT200470RJJ
Package:
Rectangular Case
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR Chassis Mount, 470Ohm, ±5%, 1kV, 200W
Step5Bar-code shipping tag
CJT200470RJJ
    Flanges
  • Number of Pins
    2
  • Size / Dimension
    6.496Lx2.362W 165.00mmx60.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
  • Max Operating Temperature
    306°C
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Power Rating
    200W
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    500mm
  • Height
    60mm
  • Height Seated (Max)
    1.181 30.00mm