  • CJT2006R8JJ
CJT2006R8JJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT2006R8JJ
HK JDW NO:
792-CJT2006R8JJ
Step5Bar-code shipping tag
CJT2006R8JJ
  • Size / Dimension
    6.496Lx2.362W 165.00mmx60.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    6.8Ohms
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    200W
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Power Rating
    200W
  • Height
    60mm
  • Height Seated (Max)
    1.181 30.00mm
  • Length
    165mm
  • Width
    30mm