  • CJT3001R0JJ
CJT3001R0JJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT3001R0JJ
HK JDW NO:
792-CJT3001R0JJ
Package:
Rectangular Case
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR Chassis Mount, 1Ohm, ±5%, 300W
Step5Bar-code shipping tag
CJT3001R0JJ
    13 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    8.465Lx2.362W 215.00mmx60.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    300W
    FIXED RESISTOR
  • ELV
    Compliant
  • Lead Style
    Wire Leads
  • Number of Resistors
    1
  • Height Seated (Max)
    1.181 30.00mm