  • CJT4001R0JJ
CJT4001R0JJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT4001R0JJ
HK JDW NO:
792-CJT4001R0JJ
Step5Bar-code shipping tag
CJT4001R0JJ
    13 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    10.433Lx2.362W 265.00mmx60.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Power Rating
    400W
    FIXED RESISTOR
  • ELV
    Compliant
  • Lead Style
    Wire Leads
  • Number of Resistors
    1
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height
    60mm
  • Height Seated (Max)
    1.181 30.00mm