  • CLS-RR11A125500R
CLS-RR11A125500R
advertisement
Manufacturer No:
CLS-RR11A125500R
HK JDW NO:
454-CLS-RR11A125500R
Package:
Datasheet:
CLS-RR11A125500R
Step5Bar-code shipping tag
CLS-RR11A125500R
    Select All
  • Mount
    Panel, Snap in
  • Mounting Type
    Panel Mount, Snap-In
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CLS
  • Published
    2007
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Current Rating (Amps)
    10A AC
  • Orientation
    Vertical
  • Current Rating
    10A
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Concave (Curved) - Illuminated
  • Circuit
    SPST
  • Switch Function
    On-Off
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 19.40mm x 13.00mm