  • CM453232-821JL
CM453232-821JL
advertisement
Manufacturer No:
CM453232-821JL
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CM453232-821JL
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
CM453232-821JL
Description:
FIXED IND 820UH 30MA 35 OHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CM453232-821JL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    CM45
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.4mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    30mA
  • Base Part Number
    CM453232
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    820μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • DC Resistance (DCR)
    35Ohm Max
  • Max DC Current
    30mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.5MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • DC Current
    30mA
  • Height
    3.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm