  • CMF23H-273141-B
CMF23H-273141-B
advertisement
Manufacturer No:
CMF23H-273141-B
Manufacturer:
Triad Magnetics
HK JDW NO:
814-CMF23H-273141-B
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
CMF23H-273141-B
Description:
CMC 27MH 1.4A 2LN TH
Step5Bar-code shipping tag
CMF23H-273141-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.976W 26.50mmx24.80mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Inductance
    27 mH
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    484mOhm
  • Current Rating (Max)
    1.4A
  • Inductance @ Frequency
    27mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    0.551 14.00mm