  • CMF6596R250BEEK
CMF6596R250BEEK
advertisement
Manufacturer No:
CMF6596R250BEEK
HK JDW NO:
873-CMF6596R250BEEK
Datasheet:
CMF6596R250BEEK
Description:
96.25Ohms, 1.5W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF6596R250BEEK
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Length
    14.2748mm
  • Width
    4.57mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    96.25Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C