  • CMR03F181GOYP
CMR03F181GOYP
advertisement
Manufacturer No:
CMR03F181GOYP
HK JDW NO:
192-CMR03F181GOYP
Datasheet:
CMR03F181GOYP
Purchasing and Inquiry
CMR03F181GOYP Overview
Due to its 0.272Lx0.181W 6.90mmx4.60mm size/dimension, it allows for high reliability.A voltage - Rated of 50V applies to this electronic part.During operation, it is recommended that the device remain at -55°C~125°C.
CMR03F181GOYP Features
its size/dimension is 0.272Lx0.181W 6.90mmx4.60mm
a voltage rating of 50V
CMR03F181GOYP Applications
  • Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Power Amplifiers
  • RF Power Amplifiers
  • Tuned LCR Circuits
  • RF Medical Equipment
  • MRI Coils
  • MRI Coils and Generators
Step5Bar-code shipping tag
CMR03F181GOYP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.181W 6.90mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±2%
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    180pF
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.240 6.10mm