  • CMR05E680JPDP
CMR05E680JPDP
advertisement
Manufacturer No:
CMR05E680JPDP
HK JDW NO:
192-CMR05E680JPDP
Datasheet:
CMR05E680JPDP
Purchasing and Inquiry
CMR05E680JPDP Overview
This part has a 5.7mm terminal pitch.Due to its 0.449Lx0.181W 11.40mmx4.60mm size/dimension, it allows for high reliability.A high efficiency requires that the rated (DC) voltage (URdc) be maintained at 500V.-20/+100ppm/Cel ppm/°C is set as the temperature coefficient for the part.500V is the voltage rating of this electronic part.During operation, it is recommended that the device remain at -55°C~150°C.
CMR05E680JPDP Features
a 5.7mm terminal pitch
its size/dimension is 0.449Lx0.181W 11.40mmx4.60mm
a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 500V
CMR05E680JPDP Applications
  • Mobile Radio
  • Tuned LCR Circuits
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Plasma generators
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • MRI Coils
  • MRI Coils and Generators
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
Step5Bar-code shipping tag
CMR05E680JPDP
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.181W 11.40mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Terminal Pitch
    5.7mm
  • Lead Spacing
    0.224 5.70mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    4518
  • Height Seated (Max)
    0.358 9.10mm
  • Length
    11.4mm
  • Width
    4.6mm