  • CN1812K11G
CN1812K11G
advertisement
Manufacturer No:
CN1812K11G
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-CN1812K11G
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
CN1812K11G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CN1812K11G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    5000pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    19.8V
  • Energy
    1.9J
  • Varistor Voltage (Min)
    16.2V
  • Varistor Voltage (Typ)
    18V
  • Maximum AC Volts
    11V
  • Maximum DC Volts
    14V
  • Current - Surge
    800A
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCV
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TA