  • CN30A110-15
CN30A110-15
advertisement
Manufacturer No:
CN30A110-15
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-CN30A110-15
Package:
8-DIP Module, 1/4 Brick
Datasheet:
CN30A110-15
Description:
Quantity:
In Stock : 2
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CN30A110-15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module, 1/4 Brick
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    70g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CN-A110 (30W)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Power Rating
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12.7mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, CSA, EN, UL
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    160V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    2A
  • Voltage - Input (Min)
    60V
  • Input Voltage-Nom
    110V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Output Current
    2A
  • Output Power
    30W
  • Current - Output 1
    2A
  • Nominal Input Voltage
    100V
  • Height
    12.7mm
  • Length
    57.9mm