  • CP001510R00JB14
CP001510R00JB14
advertisement
Manufacturer No:
CP001510R00JB14
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CP001510R00JB14
Package:
Axial
Datasheet:
CP001510R00JB14
Step5Bar-code shipping tag
CP001510R00JB14
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Weight
    17.100007g
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    CP
  • Size / Dimension
    1.890Lx0.492W 48.00mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.914 mm
  • Height
    12.7mm