  • CP0020325R0JB14
CP0020325R0JB14
advertisement
Manufacturer No:
CP0020325R0JB14
HK JDW NO:
873-CP0020325R0JB14
Datasheet:
CP0020325R0JB14
Step5Bar-code shipping tag
CP0020325R0JB14
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    2.500Lx0.625W 63.50mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    325Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    20W
  • Power Rating
    20W
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Height
    12.7mm
  • Length
    63.5mm
  • Width
    15.875mm