  • CP00252K500JB14
CP00252K500JB14
advertisement
Manufacturer No:
CP00252K500JB14
HK JDW NO:
873-CP00252K500JB14
Datasheet:
CP00252K500JB14
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.5kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CP00252K500JB14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
    CP
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    2.500Lx0.625W 63.50mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    2.5kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    25W
  • Max Power Dissipation
    25W
    FIXED RESISTOR
  • Height
    15.87mm