  • CP0603A1767MNTR
CP0603A1767MNTR
advertisement
Manufacturer No:
CP0603A1767MNTR
HK JDW NO:
66-CP0603A1767MNTR
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
RF DIR COUPLER 1.767GHZ 0603
Step5Bar-code shipping tag
CP0603A1767MNTR
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Thin Film
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Frequency
    1.767GHz
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    50Ohm
  • Power - Max
    3W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
Hot Sales in Thermal
3060A
3060A
3060A