  • CP20.241-R1
CP20.241-R1
advertisement
Manufacturer No:
CP20.241-R1
Manufacturer:
PULS, LP
HK JDW NO:
609-CP20.241-R1
Package:
Datasheet:
CP20.241-R1
Description:
REDUNDANCY POWER SUPPLY, 480W, 1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CP20.241-R1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    DIMENSION CP (480W)
  • Size / Dimension
    5.00Lx1.89W x 4.88 H 127.0mmx48.0mmx124.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    480W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cCSAus, CE, cULus, cURus, EAC
  • Efficiency
    95.2%
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    20A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 88V~180VDC