  • CPCP1039R00FB31
CPCP1039R00FB31
advertisement
Manufacturer No:
CPCP1039R00FB31
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPCP1039R00FB31
Package:
Radial
Datasheet:
CPCP1039R00FB31
Description:
Through Hole 39Ohms, 10W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CPCP1039R00FB31
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Supplier Device Package
    Radial Lead
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CPCP
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.633Lx0.485W 16.08mmx12.32mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    39Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    10W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Height
    34.8488mm
  • Height Seated (Max)
    1.372 34.85mm
  • Length
    16.0782mm
  • Width
    12.319mm