  • CPR054R700KE31
CPR054R700KE31
advertisement
Manufacturer No:
CPR054R700KE31
HK JDW NO:
873-CPR054R700KE31
Datasheet:
CPR054R700KE31
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.7Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CPR054R700KE31
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Size / Dimension
    1.060Lx0.375W 26.92mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    4.7Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Construction
    Fireproof
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Lead Spacing
    14.99mm
  • Height
    9.144mm
  • Height Seated (Max)
    0.360 9.14mm