  • CPR07750R0JE10
CPR07750R0JE10
advertisement
Manufacturer No:
CPR07750R0JE10
HK JDW NO:
873-CPR07750R0JE10
Datasheet:
CPR07750R0JE10
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 750Ohm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
CPR07750R0JE10
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~225°C
    CPR
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.398Lx0.375W 35.51mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    750Ohm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    7W
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Construction
    Fireproof
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    7W
  • Height
    9.144mm
  • Height Seated (Max)
    0.360 9.14mm