  • CRBV55BE-1480-1600
CRBV55BE-1480-1600
advertisement
Manufacturer No:
CRBV55BE-1480-1600
HK JDW NO:
198-CRBV55BE-1480-1600
Step5Bar-code shipping tag
CRBV55BE-1480-1600
  • Operating Temperature
    -30°C~75°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.250Lx0.590W 31.75mmx14.99mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    1.6GHz
  • Operating Supply Voltage
    5.25V
  • Load Capacitance
    50pF
  • Frequency Range
    1480MHz~1600MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    1540MHz
  • Icc Max
    30mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -100
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.5V~4.5V
  • Power (dBm)
    6.5 ±1.5
  • Pushing (MHz/V)
    2.5
  • Height
    1.250 31.75mm
  • Length
    31.75mm
  • Width
    14.986mm