  • CRCW02013K24FKED
CRCW02013K24FKED
advertisement
Manufacturer No:
CRCW02013K24FKED
HK JDW NO:
873-CRCW02013K24FKED
Datasheet:
CRCW02013K24FKED
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 3.24kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 7299
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRCW02013K24FKED
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.24kOhm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    30V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 30V
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm