  • CRCW0603113KFKEAC
CRCW0603113KFKEAC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0603113KFKEAC
HK JDW NO:
873-CRCW0603113KFKEAC
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CRCW0603113KFKEAC
Description:
CRCW-C Series, Thick Film, 113kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 34526
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0603113KFKEAC
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    113kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%