  • CRCW06033K92FKEBC
CRCW06033K92FKEBC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW06033K92FKEBC
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW06033K92FKEBC
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CRCW06033K92FKEBC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRCW06033K92FKEBC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRCW-C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.92kOhms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm