  • CRCW120612R0FKTA
CRCW120612R0FKTA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW120612R0FKTA
HK JDW NO:
873-CRCW120612R0FKTA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CRCW120612R0FKTA
Step5Bar-code shipping tag
CRCW120612R0FKTA
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    1206
  • Weight
    10.007382mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    12Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm