  • CRCW12061R74FNEA
CRCW12061R74FNEA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW12061R74FNEA
HK JDW NO:
873-CRCW12061R74FNEA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CRCW12061R74FNEA
Step5Bar-code shipping tag
CRCW12061R74FNEA
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.74Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm