  • CRCW20108R66FKEFHP
CRCW20108R66FKEFHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW20108R66FKEFHP
HK JDW NO:
873-CRCW20108R66FKEFHP
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW-HP Series, Thick Film, 8.66Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW20108R66FKEFHP
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    25.486221mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    CRCW-HP
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    8.66Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    400V
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm