  • CRGCQ0805F8K2
CRGCQ0805F8K2
advertisement
Manufacturer No:
CRGCQ0805F8K2
HK JDW NO:
792-CRGCQ0805F8K2
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CRGCQ0805F8K2
Description:
CRGCQ Series, Thick Film, 8.2kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 11999
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRGCQ0805F8K2
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRGCQ
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    8.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm