  • CSR1225FTR820
CSR1225FTR820
advertisement
Manufacturer No:
CSR1225FTR820
HK JDW NO:
762-CSR1225FTR820
Package:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Datasheet:
CSR1225FTR820
Description:
FIXED RESISTOR CSR Series, Thick Film, 820mOhm, 3W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CSR1225FTR820
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Wide 2512 (6432 Metric), 1225
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.248W 3.10mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    820mOhm
  • Power (Watts)
    3W
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.05mm