  • CSR13E156KB
CSR13E156KB
advertisement
Manufacturer No:
CSR13E156KB
HK JDW NO:
417-CSR13E156KB
Description:
15μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.3Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.002mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR13E156KB
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.3Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm