  • CSR13G105MM
CSR13G105MM
advertisement
Manufacturer No:
CSR13G105MM
HK JDW NO:
417-CSR13G105MM
Description:
1μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 8Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0004mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR13G105MM
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.0004mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm