  • CSR13G153KP
CSR13G153KP
advertisement
Manufacturer No:
CSR13G153KP
HK JDW NO:
417-CSR13G153KP
Description:
15nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0001mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR13G153KP
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.0001mA
  • Tan Delta
    0.02
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm