  • CSR13G225JM
CSR13G225JM
advertisement
Manufacturer No:
CSR13G225JM
HK JDW NO:
417-CSR13G225JM
Description:
2.2μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 3.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0008mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR13G225JM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Leakage Current
    0.0008mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V