  • CSR21G685JC
CSR21G685JC
advertisement
Manufacturer No:
CSR21G685JC
HK JDW NO:
417-CSR21G685JC
Description:
6.8μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 275mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0022mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR21G685JC
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    275mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.0022mA
  • Ripple Current
    1600mA
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm