  • CSRF1206FT39L0
CSRF1206FT39L0
advertisement
Manufacturer No:
CSRF1206FT39L0
HK JDW NO:
762-CSRF1206FT39L0
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CSRF1206FT39L0
Description:
CSRF Series, Metal Foil, 39mOhm, 1W, ±1%, -55°C~170°C
Step5Bar-code shipping tag
CSRF1206FT39L0
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~170°C
  • Series
    CSRF
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    39mOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm