  • CSRN2512JT12L0
CSRN2512JT12L0
advertisement
Manufacturer No:
CSRN2512JT12L0
HK JDW NO:
762-CSRN2512JT12L0
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CSRN2512JT12L0
Description:
FIXED RESISTOR CSRN Series, Thick Film, 12mOhm, 2W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CSRN2512JT12L0
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    12mOhm
  • Power (Watts)
    2W
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm