  • CTZ3E-10A-W1-PF
CTZ3E-10A-W1-PF
advertisement
Manufacturer No:
CTZ3E-10A-W1-PF
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CTZ3E-10A-W1-PF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CTZ3E-10A-W1-PF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ceramic
  • Published
    2008
  • Series
    CTZ3
  • Tolerance
    100%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    500 ppm/°C
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.5mm
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height Seated (Max)
    1.8034mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm